Paweł Graś

Aktualności

Jesteś niezdecydowany? Przeczytaj

Szanowni Państwo,
wiem, że zajęci jesteście swoimi sprawami i nie macie czasu czytać listów od polityków, których w ostatnim czasie musieliście oglądać i słuchać dużo częściej niż zwykle. Nie zawracałbym Wam jednak głowy, gdybym nie był przekonany, że to, co chcę Wam powiedzieć, jest naprawdę ważne.

list-donal-tusk-www

W niedzielę odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Z pozoru mogą się one wydawać mało istotne. To zrozumiałe, gdyż budzą mniejsze emocje niż np. wybory do Sejmu i Senatu. Ale prawda jest taka, że stawka tych wyborów jest ogromna.

Chodzi o obronę naszej obecności w Unii Europejskiej. Chodzi o to, by ciągle rosła silna pozycja Polski na świecie. Przez dziesięć ostatnich lat udało się Polsce i Polakom osiągnąć tak wiele.
Musimy zadbać o to, by nikt tego nie zmarnował. Nasi główni przeciwnicy w tych wyborach chcą Unię osłabić albo wręcz zniszczyć. Dlatego proszę Was – idźcie na wybory i zagłosujcie za bezpieczeństwem. Własnym i Polski.

Każdy powód, by pójść na te wybory, jest dobry. Dla wielu jest to jedyny sposób na powstrzymanie powrotu PiS i Jarosława Kaczyńskiego do władzy. Dla innych – uchronienie Polski przed wstydem, jaki mogą nam zafundować w Europie tacy ludzie jak Janusz Korwin-Mikke. Dla jeszcze innych to po prostu spełnienie obywatelskiego obowiązku. Są też tacy, dla których ważne jest, by Polska, w tak dużym stopniu korzystająca z dobrodziejstw UE, znalazła się w czołówce krajów mających większy wpływ na bieg spraw w Europie.

Bez względu na to, jaki macie powód – idźcie, proszę, głosować.
Bo każdy głos się liczy.

Przewodniczący
Platformy Obywatelskiej RP
Donald Tusk

Anuluj