Paweł Graś

Aktualności

Serce Europy będzie biło tu w Polsce. Idźmy do wyborów

Pójdźmy mądrze głosować w niedzielę, bo mamy szansę uczynić z Polski dumę Europy – mówił na konwencji zamykającej kampanię Platformy Obywatelskiej premier Donald Tusk.

Premier w swoim przemówieniu podkreślił, że miejsce, w którym odbyła się konwencja – Śląsk – to miejsce w kontekście eurowyborów nieprzypadkowe: – Podróż po zachodniej Polsce, która kończy się dzisiaj na Śląsku to podróż, która pokazuje, że Zachód stał się w Polsce faktem. Mówiłem już kiedyś o tym, że droga Polski do Europy to wyścig o to, jak szybko Polska zakorzeni się w Zachodzie. Tutaj nie trzeba o tym mówić.

Zwrócił też uwagę na wagę obszaru Polski zachodniej – Inwestycje w Polskę zachodnią to inwestycje w przyszłość. Ten region może się stać osią gospodarczą Polski i Europy.

Następnie szef rządu dokonał swoistego przeglądu kadr, przedstawiając wysokie kompetencje kandydatów Platformy Obywatelskiej we wszystkich okręgach – Janusz Lewandowski przywiózł 300 miliardów, dzięki którym Polska przez najbliższe 7 lat nadal będzie najszybciej rozwijającym się krajem Europy. Dzięki Jackowi Rostowskiego Polska pokazała Europie, jak radzić sobie z kryzysem finansowym. Barbara Kudrycka to symbol nowoczesnych, europejskich uczelni i laboratoriów. Danuta Hubner – premier rządu kobiet, komisarz europejska. Róża Thun – młoda kobieta, a już legenda! – wymieniał przewodniczący PO.

Donald Tusk podkreślił też wagę nadchodzących wyborów – Chcę przypomnieć wszystkim w Polsce, że wybory do PE to sprawa nas wszystkich. Ja nie przypuszczam – ja jestem stuprocentowo pewien, że w każdym polskim mieście i wsi, prędzej czy później odczujemy skutki naszego wyboru.

Następnie premier zwrócił uwagę na zagrożenia, jakie stwarza zapowiadana niska frekwencja. – To nie jest dobry pomysł, aby poprzez niepójście na wybory ukarać Platformę, a w efekcie wysłać do PE ludzi Kaczyńskiego i Janusza Korwin-Mikkego – stwierdził. – Zwracam się do kobiet, aby nie dopuściły, by w ich imieniu wypowiadali się w Brukseli ludzie, którzy potrafią mówić o nich najbardziej plugawe słowa. Do wyborców lewicy, bo ludzie, którzy startują z radykalnej prawicy, mają Was w głębokiej pogardzie.

Na koniec premier wezwał do udziału w wyborach – Pójdźmy mądrze głosować w niedzielę, bo mamy szansę uczynić z Polski dumę Europy. Mamy szansę uczynić, by serce Europy biło tu, w Polsce. Zróbmy to. Razem.

źródło: http://wybory.platforma.org

Anuluj