Paweł Graś

Strona główna

Spójrz na rząd z innej strony

Nowoczesna szata graficzna oraz lepszy dostęp do zdjęć i wideo. A do tego blogi, ciekawostki o ministrach i dużo infografik. Dzisiaj Kancelaria Prezesa Rady Ministrów zaprezentowała nową stronę internetową.

Plan dla Polski – POrozmawiajmy o konkretach

Po 5 latach, czyli od momentu objęcia – z woli wyborców – rządów przez Platformę Obywatelską, w naszym kraju wiele zmieniło się na lepsze: mamy najwyższy wzrost gospodarczy w Europie, Polska jest największym placem budowy w Unii Europejskiej. Sukcesem była m.in. prezydencja w Radzie UE, organizacja mistrzostw EURO 2012.

Zasady refundacji in vitro

Refundacja trzech prób dla kobiet przed 40-tką oraz zapewnienie bezpieczeństwa zarodków – to niektóre założenia programu finansowania in vitro przedstawione przez ministra Bartosza Arłukowicza. Specjalny program resortu zdrowia obejmie 15-20 tys. par.

Zadania Ministerstwa Sprawiedliwości

Deregulacja zawodów, Centrum Sądownictwa Gospodarczego, prawo upadłościowe i naprawcze. Główne zadania resortu sprawiedliwości przedstawił w środę Jarosław Gowin.

Roczny urlop macierzyński

Minister edukacji narodowej Krystyna Szumilas oraz szef resortu pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz przedstawili w poniedziałek szczegóły programów zaprezentowanych przez premiera w Sejmie.

Program Mieszkanie dla Młodych

M.in. o nowym programie „Mieszkanie dla Młodych”, modernizacji dróg i kolei, a także o tym na co przeznaczać będziemy pieniądze z funduszy unijnych mówili na konferencji prasowej ministrowie Elżbieta Bieńkowska i Sławomir Nowak.

„II expose” premiera: wyliczenia ministrów finansów i skarbu

Duże projekty infrastrukturalne, gwarancje dla małych i średnich przedsiębiorców oraz mechanizm działania programu „Inwestycje Polskie” – wyliczenia tych przedsięwzięć przedstawili ministrowie finansów i skarbu, Jacek Rostowski i Mikołaj Budzanowski.

Założenia drugiego expose

Graficzne podsumowanie planów rządu, które przedstawił w Sejmie premier Donald Tusk.

Realizacja expose rok po wyborach parlamentarnych

Udana prezydencja Polski w Radzie UE i wprowadzenie reformy emerytalnej – to niektóre działania, które wymienił premier Donald Tusk, podsumowując rok pracy swojego rządu.

Więcej pieniędzy na przedszkola

W 2013 r. dochody budżetu mają wynieść 299,3 mld zł, wydatki nie więcej niż 334,9 mld zł, a deficyt nie powinien przekroczyć 35,5 mld zł. W projekcie ustawy budżetowej przewidziano 320 mln zł na dopłaty do przedszkoli. Dodatkowo zwiększono wydatki na żłobki o 50 mln zł, tj. do 101 mln zł.

Anuluj